PL | ENG

Self Adwokaci na spotkaniu przedstawicieli radomskich organizacji pozarządowych z Władzami Miasta

27 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli radomskich organizacji pozarządowych z Władzami Miasta: Prezydentem Radosławem Witkowskim, Zastępcą Prezydenta Anną Białkowską oraz Dyrektorem Kancelarii Prezydenta Mateuszem Tyczyńskim.

Na spotkaniu pojawiło się też Stowarzyszenie Budujemy Przystań. Zgromadzeni uczestnicy zaprezentowali główne cele działalności swoich organizacji. Współpracujący z naszym Stowarzyszeniem Self-Adwokaci Pan Paweł Borowiecki i Pan Wojciech Stanios przedstawili sprawozdanie z przeprowadzonych przez nich ankiet. Ich celem było przekazanie opinii osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów na temat stopnia dostosowania miejsc użyteczności publicznej na terenie miasta Radomia, a także poznanie ich oczekiwań w kwestii poprawy warunków funkcjonowania osób niepełnosprawnych w naszym mieście.
Działania Self-Adwokatów mają być cykliczne, a ich celowością jest przedstawianie występujących trudności oczami osoby niepełnosprawnej.
Aktywni w Sieci – program kształcenia self-adwokatów, rzeczników własnych praw", ma przyczynić się do zwiększenia aktywności osób z niepełnosprawnościami poprzez wdrożenie programu kształcenia na self-adwokatów, czyli rzeczników własnych praw. Założeniem jest, aby organizacje pozarządowe wspierały, ale nie wyręczały osób z niepełnosprawnością w ich działalności na rzecz włączania osób z niepełnosprawnością w główny nurt życia społecznego.

Wszelkie Prawa Zastrzeżone MPD 2015